Jesteś tutaj: Home Aktualności LO Grójec w programie COMENIUS

LO Grójec w programie COMENIUS

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu w programie COMENIUS "Uczenie sie przez całe życie" na lata 2013-2015

Po udanym projekcie Comenius w latach 2010-2012, przyszedł czas na kolejny. Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu będzie realizowało wielostronny partnerski projekt szkół Comenius – „Uczenie się przez całe życie” w latach 2013-2015. Projekt będzie się opierał na współpracy między jedenastoma szkołami średnimi z następujących krajów: Polska, Francja, Grecja, Łotwa, Portugalia, Niemcy, Węgry, Słowacja, Hiszpania, Turcja i Włochy. L.O. w Grójcu jest koordynatorem całego projektu. Głównym obszarem tematycznym jest aktywne obywatelstwo. Poprzez projekt Comenius, chcemy przełamać niedostateczne zainteresowanie obywateli oraz niechęć do angażowania się w działania społeczne. Ludzie młodzi muszą wierzyć, że poprzez małe czyny są w stanie przyczynić się do poprawy życia.

Stąd tytuł naszego projektu:

„Through small steps to giant leaps – my contribution to a United Europe”
(„Poprzez małe kroki do wielkich osiągnięć – mój wkład dla zjednoczonej Europy”).

W szkołach partnerskich będą organizowane działania, podczas których społeczność uczniowska będzie wykonywała działania na rzecz edukacji zdrowotnej, ekologicznej, społecznej  czy kulturowej

officialcomenius

Językiem komunikacji będzie język angielski, natomiast produktami będą ulotki, broszury, filmy, debaty, prace artystyczne oraz przedstawienia. Zostaną one przedstawione na specjalnie stworzonej stronie internetowej projektu, w lokalnych mediach, na forum szkoły (m.in. dla rodziców) oraz podczas lokalnych wydarzeń kulturalnych.
Uczniowie i nauczyciele będą brać udział w wizytach do szkół partnerskich. Dzięki  zdobytym doświadczeniom, wzmocni się integracja i współpraca między szkołami oraz dążenie do udoskonalania swego warsztatu pracy, co pozwoli na przełamanie stereotypów i barier językowych. Będzie to również szansa na lepsze zrozumienie wielokulturowości i charakterystyki przynależności do szerokiej społeczności europejskiej.
Pierwsza wizyta odbędzie się w Polsce w terminie 3-9 listopada 2013.  L.O. im. P.Skargi w Grójcu będzie gościć delegację około 60 uczniów i nauczycieli ze szkół wpsółpracujących w projekcie.  Informacje na temat wizyty będziemy przekazywać na łamach lokalnej prasy.

L.O. im. P. Skargi w Grójcu

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm