Jesteś tutaj: Home Aktualności ĆWICZENIA PRAKTYCZNEGO SPRAWDZENIA EWAKUACJI W BUDYNKU LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM PIOTRA SKARGI W GRÓJCU

ĆWICZENIA PRAKTYCZNEGO SPRAWDZENIA EWAKUACJI W BUDYNKU LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM PIOTRA SKARGI W GRÓJCU

W dniu 26 października 2016 roku o godzinie 13.25. w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu ewakuacji -  Praktyczne Sprawdzenie Ewakuacji (PSE).

P1050908 P1050941

W ćwiczeniach uczestniczyli: mł. bryg. Adam Sewastianowicz  dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej oraz kpt. Grzegorz Michalski zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz zastęp gaśniczy samochodem gaśniczym z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej w Grójcu.

W trakcie ćwiczeń ewakuowano z budynku szkoły 305 uczniów oraz 18 pracowników w czasie – 2 minuty 55 sekund. Po sprawdzeniu liczby uczniów i pracowników na zewnątrz budynku w miejscu zbiórki do ewakuacji oraz przekazaniu meldunków dyrektorowi Liceum Zbigniewowi Krawczakowi i przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, uczniowie  powrócili do budynku szkoły. W auli szkoły mł. bryg. Adam Sewastianowicz oraz kpt. Grzegorz Michalski przedstawili prezentacje multimedialną z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla uczniów klas pierwszych na temat sposobu reagowania w przypadku zagrożenia pożarowego, zasad postępowania w przypadku ewakuacji oraz sposobu powiadamiania służb ratunkowych. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i wykazali duże zainteresowanie omawianymi zagadnieniami.

P1050912

Praktyczne Sprawdzenie Ewakuacji (PSE) zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami przeprowadzane jest w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu co najmniej raz w roku szkolnym.

Paweł Malchrowicz
LO Grójec

 

 

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Ogłoszenia

Ranking - PERSPEKTYWY

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm

 

 

Nasza Lokalizacja