Jesteś tutaj: Home Aktualności "Nauka to pokarm dla rozumu. "- Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

"Nauka to pokarm dla rozumu. "- Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

"Najważniejsze, abyśmy nigdy nie przestali zadawać pytań. Ciekawość ma swoje własne racje istnienia. Nie sposób nie oniemieć z zachwytu, gdy kontempluje się tajemnice wieczności, życia, czy też wspaniałej struktury rzeczywistości. Wystarczy spróbować pojąć choćby drobny fragment tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie wolno utracić tej świętej ciekawości."- Albert Einstein

Tradycyjnie późną jesienią – już od 20 lat –szczególnie wyróżniający się w nauce uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych zapraszani są na uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce. Ten rodzaj stypendium otrzymuje uczeń, który uzyskał najlepsze wyniki w nauce w swojej szkole lub wykazywał się szczególnymi uzdolnieniami w różnych dziedzinach wiedzy.

XYMENA 023 XYMENA 024

Tegoroczna uroczystość odbyła się 29 listopada w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Na spotkanie zaproszeni byli stypendyści z terenu objętego nadzorem pedagogicznym Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie wraz z rodzicami i opiekunami, a także dyrektorzy szkół, z których rekrutują się wyróżnieni uczniowie. Gala rozpoczęła się o godzinie 13:00 , a zakończyła około godziny 14:30 .

Reprezentantką Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu była Xymena Korczak – obecnie uczennica klasy trzeciej o profilu humanistycznym, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej- która  uzyskała najlepsze wyniki w nauce w  roku szkolnym 2015/2016 spośród wszystkich uczniów w szkole  (śr. ocen – 5,30). W tym ważnym dla Xymeny dniu towarzyszyli jej wychowawczyni pani Dorota Kazana oraz rodzice.

XYMENA 027

Prestiżową nagrodę Prezesa Rady Ministrów, która promuje zdolności, pracowitość i ambicję ucznia w Delegaturach uzyskało ogółem 241 uczniów, w tym w Radomiu 70 osób. Galę  rozdania stypendiów poprowadziła pani Grażyna Nogalska- Starszy Wizytator Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie, a gratulacyjne dyplomy wraz z podpisem Premier Beaty Szydło wręczyła pani Aurelia Michałowska -Mazowiecki Kurator Oświaty. W uroczystości wzięli także udział: pan Krzysztof Szewczyk-Dyrektor Radomskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, pan Karol Semik- Wiceprezydent Radomia ds. edukacji i kultury oraz pan Krzysztof Murawski- kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Muzyczną niespodzianką dla zaproszonych gości był występ wokalny dzieci ze szkoły muzycznej w Radomiu, które zaprezentowały swój talent w  utworach:  "Drzwi do kariery" Emilii Rabczak , "Mam tę moc", który promuje film "Kraina Lodu" oraz "I'm Alive" z repertuaru Céline Dion. A potem nastąpiła chwila dla fotoreporterów.

Wszystkim Stypendystom raz jeszcze składamy serdeczne gratulacje. Oby sentencja Fiodora Dostojewskiego "Samo istnienie nigdy mu nie wystarczyło, zawsze chciał czegoś więcej" stała się mottem przyszłych zdobywców wiedzy, a także, by nigdy nie zapomnieli, iż "Nauka to pokarm dla rozumu".

Xymena Korczak

 

 

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Ranking - PERSPEKTYWY

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm