Jesteś tutaj: Home Aktualności Uczniowie z Holandii z wizytą w L.O. Grójec

Uczniowie z Holandii z wizytą w L.O. Grójec

Już po raz drugi młodzież grójeckiego LO im. P.Skargi gościła swych rówieśników z Jan Van Brabant College w holenderskiej miejscowości Helmond. Wizyta odbyła się w ramach trzyletniego projektu Erasmus+ zatytułowanego „The Future of History”.
Głównym celem jest wspólne poznawanie historii. W pierwszym roku współpracy uczniowie zajmowali się tematyką II wojny światowej (np. udziałem Polaków w walkach na frontach II wojny światowej, przyczynami wybuchu wojny, sposobami zapobiegania i rozwiązywania konfliktów, przyczynami i konsekwencjami Powstania Warszawskiego, udziałem Polaków i Holendrów w walkach oraz holocaustem), w drugim roku - losami narodów w krajach komunistycznych i kapitalistycznych, konsekwencjami Zimnej Wojny oraz znanymi postaciami będącymi symbolem walki w obronie demokracji.

 7 15
Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu, Starego Miasta w Krakowie oraz kopalni soli w Wieliczce.

4 6

5 3

1 2
Drugiego dnia wizyty, uczniowie z Holandii mieli możliwość bliższego poznania codziennego życia L.O. biorąc udział w zajęciach szkolnych. Tego dnia odbyło się również spotkanie z zaproszonym gościem - mieszkańcem Grójca, wieloletnim nauczycielem i wielokrotnym maratończykiem p. Bohdanem Czacharowskim. Spotkanie dotyczyło życia w powojennej Polsce, aż do upadku komunizmu w roku 1989. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji zasłużonego i doświadczonego nauczyciela. Podczas warsztatów w międzynarodowych grupach uczniowie mieli za zadanie napisać scenariusz i nagrać film o przewrotnym tytule „Jak zostać perfekcyjnym komunistą?”. Zadanie to zostało wykonane w całości, a filmy zostały zaprezentowane w ostatnim dniu wizyty.

13 12

10 11
W kolejny dzień wizyty uczestnicy projektu uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie oprócz głównych atrakcji miasta zwiedzili muzeum Czar PRL-u i uczestniczyli w wykładzie na temat życia w socjalistycznej Polsce.

14 16
Uczestnictwo w warsztatach dało uczestnikom możliwość poprawy umiejętności językowych, wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą, dzięki czemu powstała czwarta część czasopisma „The Future of History”, tworzonego przez uczniów i dla uczniów. Owoce ich pracy zostały przedstawione na zakończenie wizyty, podczas wspólnego wieczorku dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Tradycyjne polskie potrawy przygotowane przez rodziny goszczące znalazły zasłużone uznanie gości z Holandii.

8 9
Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin strony internetowej projektu „The Future of History: http://futureofhistory.logrojec.pl oraz oficjalnej strony liceum: www.logrojec.pl, gdzie można znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich projektów Erasmus+ realizowanych przez naszą szkołę.

LO Grójec

 

 

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Ogłoszenia

Ranking - PERSPEKTYWY

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm

 

 

Nasza Lokalizacja