Jesteś tutaj: Home Aktualności Poranek poetycki

Poranek poetycki

,,Dlatego nie przynoś mi jeszcze w zwiędłych liściach nadziei ostatniej”


Za oknami smugi deszczu, spowijaj
ące przestrzeń mgły… doskonały czas, by pochylić się nad  książką, wszak to najlepszy przyjaciel człowieka.

24.10.2017r. w naszej szkole odbył się poranek poetycki z Kazimierzem Kochańskim. W spotkaniu z poetą uczestniczyły klasy 1B, 2B i 2A pod opieką pani Agaty Sobierajewskiej, pani Grażyny Moskal i pani Joanny Gromadki.

 DSC02332 DSC02349

Kazimierz Kochański jest mieszkańcem Grójca, nauczycielem, poetą, kompozytorem i człowiekiem z duszą. Pan Kazimierz to laureat wielu konkursów poetyckich, autor licznych tomików poezji, jego aforyzmy celnie oddają „dno” rzeczy, jak to ujął regionalista Grójecczyzny –Remigiusz Matyjas. Czasami teksty te śmieszą, obnażają obłudę naszych czasów a inne zmuszają czytelnika do głębszej refleksji nad światem.

DSC02340 DSC02328

Podczas spotkania Pan Kazimierz udzielił uczniom lekcji o poezji. Czytając swoje starsze i najnowsze utwory, śpiewając, grając na gitarze sprowokował do zadumy nad otaczającą nas rzeczywistością. Dla Pana Kazimierza poezja musi być prawdziwa, wówczas ma szansę przetrwać wśród zgiełku świata, bo prawda jest bezwzględna.

DSC02354
Po cz
ęści wykładowo-artystycznej uczniowie chętnie rozmawiali  z poetą, nie tylko o poezji. Na zakończenie spotkania pan Kochański złożył wpis w księdze pamiątkowej szkoły, podpisał swoje książki i obiecał jeszcze gościć w naszych progach.

Uczniowie klasy 2B

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm