Jesteś tutaj: Home Aktualności POTĘŻNA DAWKA POZYTYWNEJ ENERGII

POTĘŻNA DAWKA POZYTYWNEJ ENERGII

W dniach 5-11 listopada 2017, Liceum Ogólnokształcące im. P.Skargi w Grójcu odczuło moc pozytywnej energii. Wszystko za sprawą wizyty uczniów i nauczycieli z Danii, Grecji i Wielkiej Brytanii biorących udział w nowo rozpoczętym projekcie „Energy Storage and Altenative Energy” (Składowanie energii i alternatywne źródła energii) realizowanym w ramach programu Erasmus+.
INTEGRATION2 INTEGRATION3
Uczestnicy projektu wymieniali się informacjami dotyczącymi wykorzystania źródeł energii w swych krajach, ich zaletach oraz problemach związanych z ich wykorzystaniem. Prezentacje przygotowane przez uczniów pokazały podobieństwa i różnice dotyczące rozwiązań dotyczących tzw. „green energy”.
POLITECHNIKA4 POLITECHNIKA5
Podczas licznych wykładów i warsztatów poszerzali swą wiedzę zakresu fizyki i chemii. Zajęcia na Politechnice Warszawskiej, na wydziałach Technik Cieplnych oraz Chemii Nieorganicznej, przybliżyły uczniom zagadnienia związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, ogniwami pierwszego i drugiego stopnia, stosowaniem elektrolitów, projektowaniem komponentów ogniw, diagnostyką ogniw i budowaniem baterii.
politechnika2 1 POLITECHNIKA3
Wyjątkowo ciekawe okazały się doświadczenia prowadzone przez naukowców z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Dzięki nim, tematy takie jak promieniowanie elektromagnetyczne i jonizujące, budowa i działanie reaktora nuklearnego oraz pomiary laboratoryjne nie są już tylko i wyłącznie odległym zagadnieniem, ale czymś co uczniowie będą mogli wykorzystać rozwijając swą wiedzę z dziedziny nauki i techniki.
SWIERK1 SWIERK2
Nie zabrakło również elementów kulturoznawczych. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na Starym Mieście w Warszawie, a także przygotowana przez uczniów L.O. w Grójcu akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przybliżyły naszym gościom historię Polski.

Podczas warsztatów w szkole, uczestnicy projektu pracowali w międzynarodowych grupach tworząc czasopismo, w którym opisywali zdobytą wiedzę oraz analizowali aspekty związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii. Wypracowany produkt będzie służył uczniom i nauczycielom realizującym materiał podczas zajęć lekcyjnych w szkołach partnerskich.

WARSZTATY1 PREZENTACJA1

Największą popularnością cieszyły się jednak dwa wydarzenia mające na celu integrację oraz poznanie specyfiki naszego regionu. Jednym z nich był konkurs na najsmaczniejszą potrawę z jabłek (wszystkie potrawy były przygotowane przez uczniów klas L.O.), a drugim wieczorek integracyjny, na którym można było pochwalić się swym talentem oraz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej.

DANIA2 INTEGRATION1
Cennym doświadczeniem było też spotkanie z władzami miasta i powiatu, którzy przywitali delegacje z innych krajów i przybliżyli charakterystykę miasta i regionu. Miasto i powiat reprezentowali: p. Jacek Stolarski - Burmistrz Gminy i miasta Grójec, p. Karol Biedrzycki - wiceburmistrz Grójca, p. Dariusz Piątkowski - wicestarosta Powiatu Grójec, p. Barbara orłowska - naczelnik wydziału Edukacji i Zdrowia.

WLADZE INTEGRATION4
Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli i uczniów L.O.im. P. Skargi w Grójcu za zaangażowanie wizyty w Polsce, oraz dla uczniów, i ich rodziców, którzy gościli u siebie w domach młodzież z Kopenhagi, Kosu oraz Londynu. Podziękowaniem mogą być pełne serdeczności komentarze uczniów i nauczycieli biorących udział w wizycie:
GRUPA1 GRUPAGROJEC
„Excellent hosting by staff and students. Very caring and thoughtful making integration a pleasure. Range of activities and timings also excellent”
„Excellent integration among students and teachers”
„The excellent coordination and fantastic hospitality”
„Thank you guys. My stay has been a pleasure. I hope I will get to meet you guys as well.”
„Thank you to everyone for such a special week and experience in Poland.”
„Big thank you to all the host students and families too.”
„It was the best trip I’ve ever been on. Amazing time.”
"It was one of the best weeks I had ever had in my life and I suggest everyone take part if they have the opportunity.”
„I loved the experience, thought everyone was unbelievably welcoming, thought the trip was incredibly well organised and want to go forward and work more in international projects.”

L.O. Grójec

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm