Jesteś tutaj: Home Aktualności Lekcja historii w Holandii

Lekcja historii w Holandii

       Już po raz trzeci młodzież grójeckiego LO im. P.Skargi gościła z wizytą w holenderskiej miejscowości Helmond. Wraz ze szkołą Jan van Brabant College, uczniowie i nauczyciele liceum w Grójcu realizowali kolejny etap trzyletniego projektu „The Future of History” 2015-2018 w ramach programu Erasmus+.

szkolaC6 grupa1C6 

       Wizyta rozpoczęła się w od zwiedzania muzeum „Scheepvaart” w Amsterdamie. Wraz ze swymi rówieśnikami z Helmond, uczniowie grójeckiego L.O. odkrywali kolejne fakty z historii Holandii zwiedzając również muzeum „Openluchtmuseum” w Arnhem. Biorąc udział w grze terenowej uczniowie poszukiwali wspólnych elementów łączących obydwa krajów biorące udział w projekcie.

muzeumC6 grupa2C6 

       Przygotowane przez uczniów prezentacje na temat fal migracji w Polsce i Holandii przypomniały wszystkim o tym ciągłym zjawisku, oraz o różnych powodach dla których decyzja przeprowadzki do innego kraju jest podejmowana. Dodatkowy wykład historyczny na temat migracji w Holandii pokazał jakie są powody, dla których Holandia jest często wybieranym krajem do zamieszkania. Wizyta w szkole dla imigrantów oraz uchodźców, w której uczniowie przeprowadzali wywiady ze swymi rówieśnikami m.in. z Syrii, Iranu, Czech, Brazylii i wielu innych krajów, była cennym doświadczeniem i możliwością poznania losów młodzieży, która wraz ze swymi rodzinami osiedliła się za granicą.

prezentacjaC6 warsztaty1C6

       Uczniowie brali również udział w debacie na temat migracji, przedstawiając argumentację dotyczącą emigracji i imigracji, wspólnej polityki europejskiej w sprawie migracji oraz wpływu migracji na społeczeństwo. Podczas wizyty, uczniowie brali udział w zajęciach lekcyjnych, poznając przy tym system nauczania i zakres materiału realizowany w Holandii.

wywiady1C6 wywiady2C6
        Obecnie, zadaniem uczniów jest stworzenie kolejnej części czasopisma „The Future of History”. Artykuły, które się tam znajdą, związane będą z okresem II wojny światowej, rozwojem komunizmu i kapitalizmu w Europie, Zimnej Wojny, znanych postaci będących symbolem walki w obronie demokracji, fal migracji i powojennych losów osób, które brały udział w walkach o wyzwolenie Polski i Holandii.

integracja1C6 integracja2C6
        Obecnie grójecka „Górka” przygotowuje się na przyjęcie grupy uczniów i nauczycieli z Holandii. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin strony internetowej projektu „The Future of History: http://futureofhistory.logrojec.pl oraz strony liceum: www.logrojec.pl, gdzie można znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich projektów Erasmus+ realizowanych przez naszą szkołę.

debataC6 roweryC6


LO Grójec

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm