Jesteś tutaj: Home Aktualności Święto Patrona w grójeckim Liceum

Święto Patrona w grójeckim Liceum

        16 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbyła się akademia z okazji Święta Patrona. Każdego roku  w szkolnej auli przy ul. Poświętne 17 spotykają się społeczności Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 3, by przywołać postać  Wielkiego Syna Ziemi Grójeckiej - Patrona obu placówek.
        Grójeckie Liceum po raz pierwszy imię Piotra Skargi otrzymało w 1936 roku. II wojna światowa i zawirowania po 1945 spowodowały, że imię przywrócono dopiero 11 kwietnia 1990.
        Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez wicedyrektor Małgorzatę Czacharowską przybyłych gości: ks. Zbigniewa Sucheckiego – Dziekana dekanatu grójeckiego i Proboszcza parafii św. Mikołaja, p. Marka Ścisłowskiego – Starosty Grójeckiego, p. Pawła Siennickiego – Członka Zarządu Powiatu Grójeckiego, p. Beaty Góreckiej – Dyrektor PSP nr 3 w Grójcu, p. Adama Jędrzejczyka – Przewodniczącego Rady Rodziców, a także uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej oraz społeczności naszego Liceum z Dyrektorem Zbigniewem Krawczakiem na czele.

P1080207 P1080232         Akademia została przygotowana przez klasy 1d i 2d pod kierunkiem wychowawców: p. Anety Oszczak i p. Pawła Pośnika. Na przedstawienie złożyły się program słowno – muzyczny i prezentacja multimedialna przybliżająca postać Patrona obu szkół. Szczególnie emocjonujący był (zorganizowany na koniec uroczystości) quiz w formie gry multimedialnej. Wybrani przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali on-line na pytania związane z życiem, działalnością i nauką Piotra Skargi. Zwycięskie drużyny z obu szkół otrzymały słodkie upominki.
        Na zakończenie akademii p. Małgorzata Czacharowska podziękowała młodzieży za wspaniały występ, a gościom za przybycie.

P1080263

LO Grójec

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm