Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka klas pierwszych w Bieszczady i do Lwowa

Wycieczka klas pierwszych w Bieszczady i do Lwowa

       Wczesnym rankiem 4 czerwca 2018r. 54 uczniów klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. Anety Oszczak, p. Małgorzaty Czacharowskiej oraz p. Doroty i Sylwestra Wócików wyruszyło na niezapomnianą pięciodniową wyprawę w kierunku słonecznej i upalnej południowo – wschodniej Polski.
P6050090 P6050100
       W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie Sandomierza, piesza wędrówka przez Przełęcz Orłowicza, Osadzki Wierch i Hasiakową Skałę na szczyt Połoniny Wetlińskiej, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego, niesamowita przejażdżka Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, wycieczka na zaporę w Solinie. Nie zabrakło rozrywek sportowych – wizyty na basenie, wieczornych rozgrywek w siatkówkę i frisbee. A w ramach relaksu ognisko z pełnym pasji występem wokalnym jednej z uczestniczek…
P6050145 P6050146
       Dwa ostatnie dni spędziliśmy na Ukrainie. Zwiedzaliśmy Lwów, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy symboliczne znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich, posłuchaliśmy niezwykłego śpiewu w Katedrze Ormiańskiej. Na koniec odwiedziliśmy Żółkiew, a w drodze powrotnej Zamość.
P6060186 P6070333
       Jak się podobało? Oddajmy głos uczniom, na początek dwie fraszki autorstwa klasy IA:
 
„O kierowcy”
Czy to jesień, czy to zima,
Nic kierowcy nie powstrzyma.
 
„Na Przewodnika”
Na górze Chatka,
Na dole żmija,
O siódmej Przewodnik
Do roboty zawija.
Niestraszne mu żmije,
Gdyż ma dwa kije,
Niestraszna mu mgła,
Dalej do przodu na górę gna.
 
P6060236 P6080494
A oto inne komentarze:
- Bardzo podobała mi się wycieczka, choć góry były męczące. Cudowna atmosfera. Fenomenalny kierowca. Fantastyczna atmosfera.
- Podobało mi się profesjonalne podejście przewodnika do problemów na trasie (np. uporanie się ze żmiją).
- Dobrze zorganizowany czas, ale mogłoby być więcej czasu wolnego. Następnym razem poprosimy o mniejszą kontrolę ciszy nocnej. Ogółem wycieczka super.
- Wycieczka była świetna, super się bawiłem i się powspinałem. Nasz czas był dobrze zagospodarowany. Trafiliśmy na miłych, mądrych przewodników. Miejsca pobytu w Polsce i na Ukrainie były duże i dobrze przygotowane dla naszych potrzeb. Nasza kadra opiekunów była wyrozumiała i bawiła się razem z nami.
- Czasami było za dużo chodzenia i zwiedzania, ale podsumowując cały wyjazd, to jestem z niego bardzo zadowolony.
- Lubię wycieczki wielodniowe, takie jak ta, bo pomimo istnienia swego rodzaju programu edukacyjnego, programu zwiedzania, można społeczność szkolną zobaczyć od zupełnie innej strony, zarówno nauczycieli, jak i innych uczniów. Na takich wycieczkach z reguły po obiadokolacji jest sporo czasu wolnego w pokojach. Można wtedy zobaczyć kto potrafi pogadać czy pograć np. w karty i miło spędzić czas, a kto go marnuje siedząc w telefonie lub za dużo śpi.
- Jedzenie było dobre.
- Było sztosowo, przyjemnie, rodzinna atmosfera sprawiła, że przednio się bawiłem. Poznałem kulturę narodową Ukrainy. Żałuję jednak, że nie ukończyłem kampanii NFS:MW.
- Ciekawi przewodnicy, fajne hotele.
- Najbardziej podobał mi się pobyt na Ukrainie i wędrówka po Bieszczadach. Pierwszy raz byłam na Ukrainie, więc było to dla mnie duże przeżycie i zetknięcie z nową kulturą.
- Niezapomniana wycieczka ze wspaniałymi ludźmi. Widoki i wspomnienia pozostaną na zawsze w mojej pamięci.
- Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, dużo zobaczyłam. Miło spędziłam czas, nie żałuję.
- Była to cudowna wycieczka, podczas której można było zarówno zwiedzić ciekawe miejsca, dowiedzieć się czegoś nowego, jak i odpocząć, pospacerować po górach i świetnie spędzić czas. Ponadto pojechaliśmy w świetnym towarzystwie, z którym zabawa była przednia.
- Najbardziej podobał mi się czas spędzany w autobusie. Czułem się tam bezpiecznie i komfortowo.
- Szanuję, że wi-fi w domku tak dobrze działało.
- Wycieczka była przyjemna a zwiedzanie miejscami bardzo ciekawe. Super się bawiłem, najbardziej wspinając się po górach. Chętnie bym tam wrócił.
P6080496 P6070345
O2W
 

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm