Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka integracyjna klas pierwszych Czersk 2018 r.

Wycieczka integracyjna klas pierwszych Czersk 2018 r.

        W ostatni piątek, dnia 28 września, klasy I pod opieką wychowawców:  p. Anny Górnik, p. Kamili Węglarskiej, p. Moniki Oziemskiej, p. Anety Kulpy  uczestniczyły w wycieczce do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Wyjazd miał charakter integracyjny. Na miejscu uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, by łatwiej nawiązać relacje z uczniami różnych klas i w ten sposób poprawić umiejętności współpracy.
grupowe 20180928 132303
        W czasie wycieczki uczestnicy mieli okazję poznać historię zamku w Czersku, mogli z bliska obejrzeć ubiór polskiego szlachcica i szwedzkiego żołnierza oraz ich rynsztunek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się broń z XVIII w. (muszkiety i szable) oraz możliwość wzięcia do ręki zabytkowych  przedmiotów z tamtego okresu.
        Poza poznawaniem historii uczestnicy wycieczki wzięli również udział w różnych integracyjnych grach i wyzwaniach, które miały im pomóc w poznaniu rówieśników z innych klas.
karabiny szable 
       Wyjazd okazał się niezwykle udany. Był dobrze spędzonym czasem, który z pewnością ośmielił uczniów i pozwolił im na zawarcie bliższych znajomości z koleżankami i kolegami z klas I. Dzięki wycieczce wśród  najmłodszych uczniów  klas naszego liceum rozwinie się nić porozumienia i współpracy, która w przyszłości pomoże im w organizowaniu kolejnych wspaniałych zajęć.

Uczennica kl. I C
Julia Wojcieszczyk

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm