Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Edukacji Narodowej 2018

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić,
że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.
(A. Einstein)
 
       W dniu 15 października w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Skargi w Grójcu odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.
dyrektor Siennicki  kopia
      Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Małgorzata Czacharowska witając przybyłych gości; pana Pawła Siennickiego przedstawiciela organu prowadzącego, emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, nauczycieli i pracowników szkoły z panią Dyrektor Iwoną Kwapisz na czele, rodziców z przewodniczącym panem Adamem Jędrzejczykiem oraz całą społeczność uczniowską. Na początku głos zabrała pani dyrektor Iwona Kwapisz składając serdeczne podziękowania nauczycielom i pracownikom emerytowanym za to, że przez wszystkie lata pracy w Liceum kształtowali osobowość  młodych ludzi. Zwracając się do nauczycieli podziękowała za  zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Następnie pani dyrektor zwróciła się do młodzieży podkreślając, że to właśnie młodzi ludzie stanowią integralną część społeczności szkolnej, bez której żaden nauczyciel nie mógłby odnieść sukcesu. Podziękowała też za to, że są i za to jacy są – mądrzy, dobrzy, piękni, utalentowani, kreatywni, otwarci, ciepli, pełni poczucia humoru.
nauczyciele P1080878
       Dzień Komisji Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela to czas refleksji nad trudną misją kształcenia młodego pokolenia, jest to okazja do złożenia nauczycielom podziękowań za ich codzienną pracę. Pani dyrektor Iwona Kwapisz wręczyła nauczycielom nagrody za wyróżniające efekty w pracy dydaktyczno- wychowawczej, nagrody otrzymali: pani Aneta Kulpa, pani Joanna Kulińska- Kusio, pani Elżbieta Szymaniak, Pan Łukasz Żelazko, pani Monika Oziemska, pani Joanna Gromadka. Nagrodą Starosty Powiatu Grójeckiego uhonorowana została pani Agata Sobierajewska.
 nagrody Sobierajewska  kopia
       Następnie w imieniu nauczycieli i pracowników emerytowanych głos zabrał pan Ryszard Pękacki. Dziękując serdecznie za zaproszenie podkreślił olbrzymi wkład w historię szkoły każdej osoby związanej z tą placówką.
Pkacki Grzdowski
       W imieniu rodziców głos zabrał pan Marcin Grzędowski , dziękując za trud wychowania młodego pokolenia, przytoczył w swoim przemówieniu słowa Jana Pawła II:
Zwracam się również do was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”
przewodniczcy  kopia P1080914
       Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do zaprezentowania społeczności szkolnej uczniów wchodzących w skład nowego Samorządu Uczniowskiego z jego przewodniczącym Franciszkiem Malesą na czele - zastępca przewodniczącego Maciej Zieliński skarbnik Paweł Gosa i Adam Adach sekretarz Marcin Dąbrowski i Róża Fronczak.
P1080887 P1080891
       Po części oficjalnej uczniowie klasy IIB i IID zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem wychowawców pani Doroty Wócik i pani Anety Oszczak.
Inscenizacja przedstawiała metaforę szkolnego świata i nauczyciela, jako mistrza i opiekuna, który wskazuje właściwą drogę, gdy młodzi ludzie się pogubią. Uczniowie przedstawili interpretację wiersza Dom Zbigniewa Herberta:

Dom nad porami roku
dom dzieci zwierząt i jabłek
kwadrat pustej przestrzeni
pod nieobecną gwiazdą
dom był lunetą dzieciństwa
dom był skórą wzruszenia
policzkiem siostry
gałęzią drzewa
policzek zdmuchnął płomień
gałąź przekreślił pocisk
nad sypkim popiołem gniazda
piosenka bezdomnej piechoty
dom jest sześcianem dzieciństwa
dom jest kostką wzruszenia
 
       Na zakończenie Julia Szturo z klasy 2c zaśpiewała wzruszający utwór Ryszarda Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło”.
P1080896 P1080900

       Po uroczystości pani wicedyrektor Małgorzata Czacharowska zaprosiła wszystkich przybyłych gości na wspólne spotkanie, gdzie przeszłość spotkała się z teraźniejszością a emerytowani pracownicy mogli otworzyć kapsułę wspomnień.
P1080912 uczniowie
 
Społeczność LO im. Piotra Skargi

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 187 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm