Jesteś tutaj: Home Aktualności Spotkanie z prokuratorem Grzegorzem Talarkiem

Spotkanie z prokuratorem Grzegorzem Talarkiem

       W dniu 14 listopada 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbyło się spotkanie z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu- Grzegorzem Talarkiem. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klasy o profilu administracyjno- prawnym. Pan Talarek zaznajomił uczniów z niuansami niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy prokuratora.
       W przebiegu zajęć trwających ponad dwie godziny lekcyjne pan Grzegorz Talarek zaprezentował uczniom procedury związane z wyborem studiów prawniczych i przebiegiem aplikacji, jaką niewielka ilość absolwentów prawa odbywa w celu zyskania uprawnien do wykonywania zawodu. 

 P1090316 P1090318
       Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda zabezpieczenie miejsca zbrodni, w jakich przypadkach stosuje się róznorodne identyfikację przestępcy. Zostały przedstawione im konkretne przypadki, w których udział brał gość. Uczniowie mieli także okazję wziąć do rąk własnych autentyczne akty oskarżenia.
       Następnie nadszedł czas na rozmowę. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaciekawieniem zadawali mnóstwo pytań, na które pan prokurator szczegółowo odpowiadał.
       Zajęcia przeprowadzone przez pana prokuratora Grzegorza Talarka okazały się niezwykle zajmujące i pokazały, jak wielkim wyzwaniem jest wykonywanie zawodu prokuratora.        

Serdecznie dziękujemy!

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm