Jesteś tutaj: Home Aktualności Jasełka

Jasełka

        Świąteczna aura zawitała także do Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu. W środę 19 grudnia 2018 r. uczniowie i nauczyciele naszego Liceum wspólnie oczekiwali na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.
        Podczas wigilii klasowych nie zabrakło ciepłych życzeń, śpiewanych kolęd oraz tradycyjnych świątecznych przysmaków. Nastrój świąt sprawił, że zgasły wszystkie spory.
        Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najlepszy wypiek bożonarodzeniowy oraz najpiękniejszą kartkę świąteczną. Poziom był bardzo wyrównany: zwycięzcami konkursu na najlepszą kartkę została klasa 1C, za najsmaczniejszy wypiek uznano zaś ciastka przygotowane przez uczennicę z klasy 2D.

  15 20

        Na uwagę zasługuje również grupa kolędników z klasy 3D, która z kolędą na ustach wędrowała z życzeniami od drzwi do drzwi każdej klasy. Grzeczniejszych uczniów - oprócz kolędników - odwiedził św. Mikołaj.
        Po zakończonym świętowaniu w klasowym gronie uczniowie udali się do auli. Pani Dyrektor, Iwona Kwapisz oraz Dziekan Dekanatu Grójeckiego, ksiądz Zbigniew Suchecki, złożyli uczniom i nauczycielom najlepsze życzenia z okazji nadchodzących świąt.  
Uczniowie klas 1C i 2A pod opieką pani Moniki Oziemskiej i pana Sylwestra Wócika przedstawili wspólnie przygotowane jasełka, które przypomniały historię narodzin Chrystusa. Dekoracje wykonali uczniowie klas 2A oraz 2C pod opieką pani Joanny Kulińskiej-Kusio. Występ uświetnił chór szkolny składający się z uczennic klas 1C i 2C. Na koniec uczniowie zaśpiewali kolędę „Cicha noc” w czterech językach – angielskim, rosyjskim, niemieckim i polskim.
        Szkolne jasełka zostały bardzo ciepło przyjęte, a szczególny podziw wywołały samodzielnie przygotowane stroje. Dodatkowe wzruszenia wzbudziła kolęda zaśpiewana przez wszystkich zgromadzonych w auli.

Więcej zdjęć z Jasełek TUTAJ

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm