Jesteś tutaj: Home Aktualności Salon Maturzysty 2019

Salon Maturzysty 2019

       W życiu każdego licealisty przychodzi czas przygotowań do egzaminu maturalnego oraz wyboru kierunku przyszłych studiów. Jest to decyzja, która wpływa na całe życie, dlatego powinna być przemyślana. Jako uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu 13 września 2019 r. mogliśmy uczestniczyć w Salonie Maturzystów „Perspektywy” odbywających się w budynku Politechniki Warszawskiej.
1 2
       Nasz pobyt na Politechnice Warszawskiej zaczęliśmy od otrzymania informatora maturalnego. Następnie udaliśmy się na wykładyprzygotowane przez pracowników Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie prelekcji mogliśmy zaznajomić się z ofertą uczelni oraz dowiedzieć kilku rzeczy, które będą przydatne przy rekrutacji. Zaraz po krótkich prezentacjach każdy indywidualnie mógł zająć się spacerem po targach, gdzie można było znaleźć stoiskazarówno publicznych, jak i prywatnychuczelni z całego kraju oraz kilku uczelni zagranicznych. Na poszczególnych stoiskach studenci uniwersytetów i politechnik opowiadali, jak wyglądają ich uczelnie i jaki kierunek jest warty rozważenia przy wyborze studiów. Następnie uczestnicy wycieczki mogli wybrać, czy chcą udać się na wykłady poświęcone fizyce, matematyce, biologii lub językowi polskiemu. W trakcie takich prezentacji wykładowcy, którzy byli przedstawicielami OkręgowejKomisji Egzaminacyjnej,omawiali zagadnienia, z jakimi maturzyści będą musieli się zmierzyć w maju. Podczas zajęć zostały przedstawione typowe zadania egzaminacyjne z poziomu podstawowego oraz rozszerzonego. Po zakończonych wykładach uczniowie klas trzecich mieli jeszcze kilka chwil na obejście targów lub zakupienie książek, które pomogą im jak najlepiej przygotować się do matury.
3 4
       Udział w Salonie Maturzystów z pewnością wyklarował dalsze wybory uczniom naszej szkoły oraz znacząco pomógł w doborze rozszerzonych przedmiotów na egzaminie maturalnym. Wyjazd był dobrze wykorzystanym czasem, z którego skorzystaliśmy w stu procentach. Miejmy nadzieję, że w tak samo dobrych nastrojach będziemy po egzaminach maturalnych.
7 8
Marcin Dąbrowski, kl. 3A

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm