Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Otwarty w grójeckim liceum

Dzień Otwarty w grójeckim liceum

20 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Po raz kolejny uczniowie gimnazjów licznie odwiedzili naszą szkołę, by zapoznać się z jej ofertą. Spotkanie zaczęło się w szkolnej auli, kolejno głos zabierali Dyrektor Szkoły Zbigniew Krawczak i Wicedyrektor Małgorzata Czacharowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiono prezentacje multimedialną dotyczącą regulaminu rekrutacji oraz filmy pokazujące jak dużo w naszej szkole się dzieje. Licealiści przygotowali dla swoich młodszych kolegów kilka atrakcji: występ grupy tanecznej, wokalistki Iwony Janus i szkolnego koła teatralnego z przedstawieniem „Niesformatowani".
Po spotkaniu w auli rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. Nauczyciele i uczniowie prezentowali jak wyglądają pracownie, można było wręcz poczuć atmosferę niektórych lekcji. Gimnazjaliści zobaczyli wyposażenie pracowni, w każdej z nich jest laptop z podłączeniem do internetu, w wielu są projektory, tablice multimedialne i sprzęt audiowizualny. W pracowniach chemicznej i fizycznej prezentowane były doświadczenia, które uczniowie wykonują na swoich lekcjach.

W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy gimnazjalistom 6 klas:

1aKlasa 1a to klasa humanistyczna z rozszerzonymi przedmiotami – j. polskim, historią i j. angielskim oraz zwiększoną liczbą godzin drugiego języka, czyli niemieckiego lub rosyjskiego, przedmiotami uzupełniającym będą zajęcia artystyczne i przyroda;

1bKlasa 1b to klasa w której rozszerzonymi przedmiotami będą matematyka, geografia i j. angielski, przedmiotami uzupełniającym turystyka oraz historia i społeczeństwo;

1cKlasa 1c jest również klasą humanistyczną dla uczniów o zainteresowaniach teatralno – artystycznych, z rozszerzonymi przedmiotami – j. polski, historia i wos oraz zajęciami artystycznymi i przyrodą, jako przedmiotami uzupełniającymi;

1dKlasa 1d to klasa dla przyszłych menadżerów, z rozszerzonymi przedmiotami – matematyką, historią i geografią, oraz uzupełniającymi turystyką i ekonomią w praktyce;

1eKlasa 1e jest klasą dla przyszłych lekarzy z rozszerzonymi – biologią, chemią i fizyką, a także ekologią oraz historią i społeczeństwem, jako przedmiotami uzupełniającymi;

1fKlasa 1f to klasa dla inżynierów i informatyków, rozszerzonymi przedmiotami są: matematyka, fizyka i informatyka, a technika oraz historia i społeczeństwo przedmiotami uzupełniającymi;

Dzień otwarty zawsze jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. Prezentujemy wówczas to co najlepsze tradycję, osiągnięcia i nowoczesność. Nasza Szkoła ma wiele atutów - rozwija predyspozycje ucznia, jego uzdolnienia, zainteresowania i talenty. Ma wysoki poziom kształcenia – zazwyczaj 100% zdawalność egzaminu maturalnego i wiele sukcesów w różnego rodzaju konkursach na szczeblu powiatu, województwa i kraju. W szkole wiele się dzieje, prowadzone są liczne projekty i programy, uczniowie rozwijają swoje pasje w kołach zainteresowań, sekcjach sportowych, wolontariacie. Uczniowie poza lekcjami uczestniczą w licznych wykładach, seminariach i wycieczkach krajowych i zagranicznych.


Gimnazjalisto stojąc przed trudnym wyborem szkoły - dokonaj właściwego i wybierz „Górkę".
Czekamy właśnie na Ciebie.
Regulamin rekrutacji dostępny jest na naszej stronie internetowej www.logrojec.pl
oraz w siedzibie szkoły przy ul. Poświętne 17.

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm