Jesteś tutaj: Home Aktualności Podsumowanie wizyty w Hiszpanii

Podsumowanie wizyty w Hiszpanii

WIZYTA W HISZPANII W RAMACH PROGRAMU COMENIUS
„STEPS TOWARDS REDUCING, REUSING AND RECYCLING”

Po dwóch kolejnych spotkaniach międzynarodowej grupy nauczycieli w Polsce Portugalii, gospodarzem kolejnej wizyty była szkoła w Hiszpanii. Wizyta odbyła się w dniach 30 marca - 5 kwietnia 2014r w miejscowości Dos Hermanas niedaleko Sewilli, stolicy Andaluzji. Tak jak poprzednio, jej celem było przybliżenie znajomości różnych aspektów kulturoznawczych krajów współpracujących ze sobą: Polski, Słowacji, Węgier, Łotwy, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Grecji i Turcji. Szkoły z tych krajów realizują projekt Comenius 2013-2015 – Uczenie się przez życie, pt. „Through Small Steps to Giant Leaps – my contribution to a United Europe", mający na celu propagowanie postawy aktywnego obywatela, a L.O. im. P.Skargi w Grójcu jest koordynatorem całego projektu.

Grójeckie liceum reprezentowała ośmioosobowa grupa uczniów i nauczycieli. Głównym tematem spotkania była ochrona środowiska. Podczas spotkania odbyły się prezentacje na temat wykorzystania alternatywnych źródeł energii oraz recyklingu w każdym kraju biorącym udział w projekcie. Zwiedzanie jednej z elektrowni słonecznych było nowym doświadczeniem dla większości uczestników. Uczniowie zaprezentowali również filmy z organizacji tzw. 'Go Green Day' w każdej ze szkół, które przedstawiały zbiórki odpadów segregowanych, tworzenie z nich przedmiotów codziennego użytku, a także sprzątanie terenu szkolnego czy sadzenie roślin. Każdy kraj wymienił się nasionami roślin typowych dla każdej części Europy. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach wyrobu przedmiotów do recyklingu. Wszystkie te działania były poprzedzone kilkutygodniową debatą internetową na temat ekologicznego trybu życia.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzania takich miejsc jak Sewilla czy Park Narodowy „Donana". Wycieczka rowerowa po stolicy Andaluzji pokazała, że ten środek lokomocji jest nie tylko zdrowy ale również dostarcza wiele radości i emocji. Zorganizowany po wycieczce rowerowej wieczorek integracyjny oraz przeprowadzona na nim gra - „swapping game" (wymiana produktów), umocniły przekonanie, że warto pożytecznie wykorzystywać rzeczy, które nas otaczają i na które często nie zwracamy uwagi.

Program wizyty zorganizowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców z Hiszpanii, umocnił integrację między wszystkimi uczestnikami. Z pewnością nawiązane znajomości będą trwały przez długi czas.

Obecnie uczniowie z liceum grójeckiego przygotowują się do wizyty w Niemczech (czerwiec 2014r), której tematem przewodnim będzie gospodarka.
Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej projektu: http://comenius.logrojec.pl
Więcej na temat projektu można też dowiedzieć się na stronie szkoły: www.logrojec.pl
w zakładce „Comenius".

Paweł Pośnik
koordynator projektu

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm