Jesteś tutaj: Home Aktualności "Górka" górą!

"Górka" górą!

27 marca w Mogielnicy odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji LO w Grójcu. Nasza drużyna w fazie grupowej rozgromiła ekipy z Jasieńca i Nowej Wsi po 2:0 w setach, a następnie po zaciętym meczu, pełnym kontrowersji sędziowskich, pokonała ZSO w Mogielnicy 2:1, co dało jej pierwszą pozycję na tym etapie rozgrywek. W półfinale grójeccy licealiści zmierzyli się z ZSP Warka. Ze spotkania, bez większych problemów zwycięsko wyszedł skład z "Górki". W finale chłopcy ponownie stanęli naprzeciwko faworytów zawodów - ZSO w Mogielnicy. Na początku duże zmęczenie dało się we znaki naszym graczom, co dało rywalowi wysoką przewagę. Po przerwie na żądanie pana Ryszarda Pękackiego drużyna znacznie poprawiła swoją grę i zmieniła obraz seta, ogrywając przeciwnika bardzo wysoko. W drugiej partii obie ekipy grały na bardzo wysokim poziomie, jednak przewagę utrzymywała Mogielnica. Ofiarne obrony oraz skuteczne ataki w końcówce siatkarzy z "Górki" przyczyniły się do zwycięstwa w secie oraz całym emocjonującym meczu 2:0. Nagrodę MVP turnieju otrzymał kapitan naszej drużyny – Andrzej Stępniak, a nagrodę dla najlepszego rozgrywającego turnieju reprezentant Mogielnicy – Jarosław Jaworski. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja LO w Warce. Złoto zdobyte przez chłopaków to jeden z licznych sportowych sukcesów naszej szkoły. Jest to dowód na to, że jednak nie samą nauką żyje człowiek. Trener - p. Ryszard Pękacki Skład - Michał Binkiewicz, Michał Chmurzewski, Marcin Jerzak, Jakub Kałużny, Sebastian Katana, Mateusz Kowalczyk, Kondrad Ługowski, Andrzej Stępniak, Adrian Walczak, Artur Wojciechowski, Piotr Żuchowski