Jesteś tutaj: Home Aktualności „Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy"~ święto patrona w grójeckim Liceum

„Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy"~ święto patrona w grójeckim Liceum

11.04.2014 w Liceum Ogólnokształcącym w Grójcu odbyła się akademia z okazji święta patrona Piotra Skargi. Data nawiązuje do przywrócenia szkole imienia Piotra Skargi - 11 kwietnia 1990r. Rok 2012 został ogłoszony rokiem naszego patrona, łączyło się to także z uroczystymi obchodami stulecia Liceum. Kaznodzieja urodził się w Grójcu w 1536r. Był założycielem stowarzyszeń opiekuńczych w rodzaju „Bractwa Miłosierdzia" czy „Banku pobożnego", spełniającego rolę kasy pożyczkowej dla ludzi ubogich. Szczyt doskonałości osiągnął w swym największym dziele „Kazania Sejmowe".

W naszej szkole uroczystość rozpoczęła się od powitania nauczycieli oraz uczniów przez Wicedyrektor Małgorzatę Czacharowską oraz złożenia przez delegację samorządu szkolnego kwiatów i zniczy przy szkolnym miejscu pamięci. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasy 2B oraz 2C pod kierunkiem p. Marii Maciuszczak i p. Doroty Wócik. Oprawę muzyczną przygotowała p. Magdalena Skassa. Nasz szkolny chór przy akompaniamencie gitary zaśpiewał pieśni z lat działalności patrona co oddało nam charakter tamtych lat. Głównym celem przedstawienia było przybliżenie uczniom życia Piotra Skargi. Historia patrona została przełożona na czasy współczesne, dzięki czemu mogliśmy łatwiej ją zrozumieć. Była to także lekcja patriotyzmu i miłości do Naszej Małej Ojczyzny o czym na koniec uroczystości wspomniał Dyrektor Liceum Zbigniew Krawczak, który podkreślał także ważność kultywowania tradycji przez młodzież. Podziękował szkolnym aktorom oraz nauczycielom za serce i pracę włożoną w przygotowanie tej uroczystości.

Wizerunek patrona widnieje na naszych szkolnych tarczach, a Piotr Skarga jest zawsze obecny w naszych sercach.

Agnieszka Bagińska, 3 A
LO Grójec

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm