Jesteś tutaj: Home Aktualności „Ale to już było, i nie wróci więcej..." – zakończenie roku szkolnego klas trzecich w grójeckim Liceum.

„Ale to już było, i nie wróci więcej..." – zakończenie roku szkolnego klas trzecich w grójeckim Liceum.

25 kwietnia 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu obyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. W akademii uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Grójecki - Marian Górski, Przewodniczący Komisji Oświatowej - Mariusz Wojno, Ks. Dziekan Stefan Kazulak, Ks. Proboszcz Zenon Trzaskowski, Przewodniczący Rady Rodziców - Maciej Szlacheta, Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego - Helena Chmurzewska, grono pedagogiczne, rodzice oraz delegacje uczniów klas pierwszych i drugich.

Dyrektor Liceum Zbigniew Krawczak przedstawił szczególne osiągnięcia uczniów i podziękował wszystkim wychowawcom klas trzecich za trud i serce włożone w pracę z młodzieżą. W tym roku szkolnym siedmioro trzecioklasistów ukończyło Liceum z czerwonym paskiem na świadectwie, trzynaścioro otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Dodatkowo liczną grupę wyróżniono za osiągnięcia sportowe, działalność w szkolnym kole teatralnym i chórze, a także za aktywność w kołach zainteresowań, krwiodawstwo oraz wzorową frekwencję. Zwieńczeniem części oficjalnej było przekazanie sztandaru i ślubowanie absolwentów.

Po części oficjalnej odbył się program artystyczny – powtórka przed maturą z przymrużeniem oka - przygotowany przez uczniów z klas 1G oraz 2A pod kierunkiem p. Ady Pośnik oraz p. Jadwigi Żak. Chór przygotowała p. Magdalena Skassa. Na koniec akademii przewodniczący samorządu uczniowskiego Maciej Szczepański pożegnał absolwentów w imieniu klas drugich i życzył powodzenia na maturze. Wszyscy trzecioklasiści odebrali świadectwa ukończenia szkoły od wychowawców i otrzymali słodki upominek od swoich młodszych kolegów.

Już 5 maja absolwenci naszej szkoły przystąpią do pierwszego egzaminu maturalnego z języka polskiego. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z matematyki, języka angielskiego oraz przedmiotów dodatkowych. Wszystkim maturzystom życzymy połamania długopisów!

Agnieszka Bagińska
LO Grójec

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm