Jesteś tutaj: Home Aktualności Uczniowie LO w Grójcu oddają krew

Uczniowie LO w Grójcu oddają krew

17 października 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im Piotra Skargi w Grójcu po raz kolejny odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego. Szkoła od kilku lat bierze udział w konkursach „Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu” i „Młoda Krew Ratuje Życie”. Jednak nie tylko konkury powodują to, iż mamy młodych krwiodawców – szlachetny cel i chęć niesienia bezinteresownej pomocy nieznanym sobie ludziom są najważniejsze. Nasi uczniowie w czasie takich akcji bardzo często po raz pierwszy oddają krew, kontynuują to po zakończeniu szkoły, poza tym tradycją u nas jest Dar Krwi od Maturzystów.


Przedsięwzięcie zorganizowano i przeprowadzono we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im dr Konrada Vietha w Radomiu. Chętnych do oddania krwi było wielu, zgłosiło się 40 osób, ale niestety nie wszyscy tego dnia mogli zostać honorowymi krwiodawcami. Radomska ekipa pobierająca krew uzyskała 12.600 litrów.
Akcja poprzedzona była prelekcjami przeprowadzonymi w naszej szkole przez pielęgniarkę szkolną Halinę Jackowską, która przedstawiła uczniom podstawowe informacje o honorowym krwiodawstwie z prezentacją sprzętu do pobierania krwi.
Będąc aktywnym krwiodawcom popularyzuję i wspieram idee honorowego krwiodawstwa, zachęcam młodych ludzi do dawania cząstki siebie innym i czynnego udziału w ratowaniu ludzkiego życia.


Małgorzata Czacharowska
Koordynator akcji

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm