Jesteś tutaj: Home Aktualności Wizyta młodzieży z Grójca na lotnisku w Łasku

Wizyta młodzieży z Grójca na lotnisku w Łasku

W dniu 17 października 2014 roku grupa młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im Piotra Skargi w Grójcu oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu uczestniczyła w wycieczce do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Inicjatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia był Oddział Grójeckiego Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego.


Jednostka w Łasku zajmuje znaczące miejsce w systemie obronnym nie tylko Polski, ale też NATO. W 2008 roku przyjęła na wyposażenie najbardziej popularny na świecie samolot wielozadaniowy F-16. W jednostce od 2014 roku stacjonują dodatkowe samoloty oraz żołnierze wojsk amerykańskich.
Na lotnisku swoją przystań znajdują samoloty i śmigłowce, które zakończyły już dawno swoją służbę w lotnictwie. Dzięki wysiłkowi pasjonatów lotnictwa, byłych żołnierzy, przywracana jest ich dawna świetność.
Niezapomniane wrażenie pozostawił na uczniach obserwowany start dwóch samolotów F–16. Przez chwilę uczniowie mogli się też poczuć się jak prawdziwi strażacy. Obejrzeli wyposażenie straży pożarnej zabezpieczającej lotnisko w Łasku. Specjalnie dla nich zorganizowano pokaz gaśniczy z udziałem samochodów strażackich.
W wycieczce uczestniczyli między innymi: Ryszard Pękacki,  Antoni Jacek i Zbigniew Florczak opiekunowie uczniów, przewodniczący Rady Rodziców Maciej Szlacheta oraz przedstawiciele Oddziału Grójeckiego Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego: mjr Lech Urbanowicz, Tadeusz Orłowski i Ireneusz Jackowski.

Więcej zdjęć w galerii - TUTAJ

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm