Jesteś tutaj: Home O Szkole Historia Szkoły

Historia Szkoły

Jedna z najstarszych szkół w powiecie grójeckim i prawdopodobnie na Mazowszu. Przybliżony rok założenia szkoły 1912. Obecny budynek został wybudowany przed wybuchem II Wojny Światowej. Po zakończeniu wojny cyklicznie rozbudowywany. W latach 60 dobudowano salę gimnastyczną i skrzydło od ulicy Poświętne z trzema salami i szatniami dla uczniów. Pod koniec lat 80 nad salą gimnastyczną nadbudowano aulę z łącznikiem, a obok szkoły wybudowano dla nauczycieli budynek mieszkalny.

W chwili obecnej szkoła dysponuje 17 salami lekcyjnymi, 5 małymi salkami na grupy językowe, pracownią chemiczną, biologiczną, geograficzną dwoma pracowniami informatycznymi, salą gimnastyczną. Uczniowie mają do dyspozycji aulę, klub uczniowski oraz stołówkę w której można się stołować w formie cateringu. Każdego dnia do dyspozycji uczniów jest biblioteka z czytelnią i szkolnym centrum multimedialnym.
 
Kadra pedagogiczna:

Kadra Pedagogiczna Liceum liczy 50 nauczycieli. Wszyscy posiadają wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Podział na stopnie awansu zawodowego przedstawia się następująco:

 • Nauczyciele dyplomowani – 23
 • Nauczyciele mianowani – 20
 • Nauczyciele kontraktowi – 7
 • Nauczyciele stażyści – 0


Szkoła oferuje uczniom:

 • Zajęcia edukacyjne w zespołach klasowych do 28 uczniów
 • Zajęcia WF w dwóch salach gimnastycznych i boisku szkolnym
 • Zajęcia wyrównawcze dla klas I (bezpłatne)
 • Zajęcia fakultatywne dla klas maturalnych
 • Konsultacje przedmaturalne
 • Zajęcia z przedstawicielami poradni psychologiczno – pedagogicznej
 • Zajęcia z psychologiem
 • Zajęcia pozalekcyjne i sportowe w ramach sekcji zainteresowań w klubie uczniowskim
 • Możliwość udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych
 • Możliwość zajęć w ramach DKF w CKR w Grójcu
 • Możliwość pracy w samorządzie uczniowskim, PCK i wolontariacie.
 • Szeroką ofertę wycieczek przedmiotowych i turystycznych.
 • Możliwość wysłuchania raz w miesiącu koncertów Filharmonii Narodowej.

Do szkoły uczęszcza 631 uczniów podzielonych na oddziały klasowe.

Wszystkie klasy uczą się języka angielskiego na różnych poziomach oraz drugiego wybranego języka obcego tj. niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego. Zajęcia z języków obcych odbywają się z podziałem na grupy językowe 15 – 16 osobowe z dostosowanym poziomem nauczania.
Liceum nasze cieszy się dużą renomą w środowisku lokalnym, o czym świadczy coroczny wysoki nabór do klas pierwszych. Jest najlepszą szkołą w powiecie grójeckim pod względem poziomu kształcenia. Potwierdzeniem tego są wyniki osiągnięte w dwóch ostatnich egzaminach maturalnych w których LO w Grójcu było najlepsze w powiecie grójeckim a w 2006 roku 4 w Delegaturze Radomskiej (97,8 % zdawalności) Wielu uczniów, ich rodziców a nawet dziadków ukończyło naszą szkołę co świadczy o wypracowanej tradycji pokoleniowej grójeckiego liceum. Absolwenci naszej szkoły kończą renomowane wyższe uczelnie w Polsce i obecnie pełnią odpowiedzialne funkcje i stanowiska w administracji centralnej, samorządowej oraz w wielu znaczących instytucjach krajowych i zagranicznych. Wśród dyrekcji i kadry pedagogicznej ponad połowa to również absolwenci grójeckiego liceum.
 
 
 

 

 

logo logrojec

Herb Polski

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Ranking - PERSPEKTYWY

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm