Jesteś tutaj: Home Aktualności

Zebrania z Rodzicami 8-9.11.2021 r.

zebranie 8 9 11 ver2

Dzień Edukacji Narodowej 2021

       13 października 2021 roku był wyjątkowym dniem w życiu naszej szkolnej społeczności. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a do grona uczniów przyjęci zostali pierwszoklasiści. Uroczyste obchody zwieńczyła szkolna akademia, w której uczestniczyła część uczniów naszej szkoły, (ze względu na pandemiczne ograniczenia).

P1100393 P1100398

       Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zastępca dyrektora pani Małgorzata Czacharowska przedstawiła krótki rys historyczny Święta Edukacji Narodowej. W dalszej części głos zabrała pani Iwona Kwapisz, dyrektor szkoły, która powitała przybyłych gości i złożyła nauczycielom, uczniom, rodzicom pracownikom i przyjaciołom szkoły życzenia. Pani Dyrektor poprosiła na scenę wyróżniających się uczniów, którzy otrzymali stypendia starosty grójeckiego. Gratulacje najlepszym złożył pan Paweł Siennicki, członek zarządu powiatu, a publiczność nagrodziła koleżanki i kolegów brawami. Następnie na scenie widzieliśmy nauczycieli, którzy otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły za osiągniecia w swojej pracy. Składamy gratulacje i podziękowania.

P1100435 P1100423

Życzenia i podziękowania wszystkim w imieniu Rady Rodziców, na ręce Pani Dyrektor, złożyła pani Agata Deryng.
Po miłych chwilach, nastąpiła chwila uroczysta. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Słowa roty odczytała Alicja z klasy Ib. „Ślubuję” – powtórzyli przedstawiciele klas. Tym samym wszyscy stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu.

       Na początku października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Następnym punktem programu było przekazanie pałeczki swoim następcom przez ustępujący Samorząd Szkolny. Głos zabrali zarówno ustępujący przewodniczący Kacper Dąbrowski jak przewodniczący elekt Piotr Kiliańczyk.

P1100462 P1100407

       Na zakończenie klasy pierwsze przedstawiły krótki program słowno-muzyczny dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wystąpili uczniowie ze wszystkich klas pierwszych. Starannie przygotowywali się do swojego debiutu na licealnej scenie i występ mogą zaliczyć do udanych. Życzenia od wszystkich licealistów złożył Kacper Dąbrowski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Symboliczny bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor i „Sto lat” odśpiewane przez uczniów.

Podziękowania dla wszystkich uczestniczących w pracach nad uroczystością: p. P. Malchrowicza za przygotowanie ślubowania i pocztu sztandarowego, dla p. Z. Krawczaka za opiekę nad pocztem sztandarowym i nagłośnieniem oraz dla pocztu sztandarowego i uczniów pracujących przy nagłośnieniu , dla p. L. Madej (wraz z uczniami) za przygotowanie dekoracji, dla wychowawczyń klas pierwszych: p. B.Majewskiej, p. A. Krupy, p. I Bendyk, P. M. Oziemskiej i p. J. Ziółko i ich wychowanków za przygotowanie programu.

"Sprzątanie świata - Myślę, więc nie śmiecę"

       W poniedziałek 20.09 wolontariusze z klas trzecich (3H, 3I, 3E) pod opieką Pani Doroty Kazany brali udział w 28 edycji akcji "Sprzątanie świata - Myślę, więc nie śmiecę".
Pomagali oni dzieciom z Publicznego Przedszkola nr 2 w Grójcu w zbieraniu odpadów w okolicach tej placówki.

1632660564053

       Każdy przedszkolak otrzymał jako opiekuna starszego kolegę z naszego liceum, a także worek na śmieci i rękawiczki, by zachować higienę pracy.

       Z powodu dużej ilości osób powstały dwie grupy, które poszły w przeciwne strony, by jak najdokładniej, w możliwie najkrótszym czasie posprzątać chodniki oraz trawniki.

       Dzieci potraktowały to także jako swego rodzaju rozrywkę, dzięki czemu każdy był zadowolony. Uczniowie stwierdzili jednogłośnie, że dzieci były otwarte i rozmowne, mimo ich młodego wieku.

  IMG 20210920 120151

       Po całej akcji, starsi uczniowie otrzymali w ramach podziękowania watę cukrową od pracowników przedszkola, dzięki czemu mogli poczuć się jak najmłodsi, z którymi mieli okazję współpracować. Dodatkowo upominek przygotował Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy i Miasta Grójec w postaci ekologicznej torby oraz długopisu.

1632661161549  IMG 20210920 104335 IMG 20210920 104015

Sandra Witczak, Bartosz Skiba
Klasa 3H

 

Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji

mlegitymacja 1

Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Jako, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie szkoły mogą skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do elektronicznego dokumentu legitymacyjnego.

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy.

Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

  • osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
  • twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
  • oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

  1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
  2. Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
  3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
  4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:

https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

Test

Test: Prawo w sieci (10 min.) (google.com)

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm