Jesteś tutaj: Home Aktualności „Pomaganie przez śpiewanie”

„Pomaganie przez śpiewanie”

       W dzisiejszych czasach rzadko kiedy zwracamy uwagę na problemy innych osób. Jesteśmy zapracowani, mamy wiele spraw na głowie - również tych prywatnych. Istnieją jednak inicjatywy, które zachęcają do zainteresowania się czymś więcej niż  tylko sobą samym. Jedną z nich jest olimpiada „Zwolnieni z teorii”-projekt, w który angażują się nie tylko nastolatkowie, lecz także studenci. Jako  wolontariusze mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, jednocześnie działając na rzecz innych ludzi. W ramach tego projektu organizowane są np. kampanie społeczne czy zbiórki charytatywne. Działania te sprzyjają uczeniu się zarządzania czasem, budżetem oraz kształtują umiejętności  rozwiązywania problemów i efektywnej współpracy z innymi. Uczestnicy olimpiady sami decydują o zakresie swych działań, sami określają ich temat, wdrażając w życie własne pomysły.
1 2
       Konkurs ten zainspirował pięcioro uczniów grójeckiej „Górki”, którzy postanowili zorganizować charytatywny koncert w klimacie świątecznym o nazwie „Głos pomocy”. Celem eventu było wsparcie  potrzebujących rodzin z okolic Grójca. Dlatego też zbierano produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki czystości. Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej zaproszeni goście obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów klas pierwszych (1G i 1H), natomiast drugą wypełniło wspólne kolędowanie, podczas którego wystąpili utalentowani uczniowie grójeckiej „Górki”. „Wisienką na torcie” okazał się występ zespołu „Fletnia Pana”. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć kilka kolęd. Na koniec wszyscy uczestnicy wraz z prowadzącymi wykonali pastorałkę „Uciekali”. 
5 8
       „Tworząc program uroczystości staraliśmy się podkreślić, jak ważne jest pielęgnowanie więzi rodzinnych i utrzymywanie bliskich relacji na co dzień, nie tylko od święta. Wprowadzenie klimatu minionych świąt niewątpliwie dodało uroku całemu koncertowi, wywołując wiele wzruszeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszych działań. Po przeliczeniu produktów ofiarowanych przez naszych widzów okazało się, że zebraliśmy ich ponad 600, więc to naprawdę duży sukces. Natomiast widząc uśmiech na twarzach rodzin po rozwiezieniu paczek, uświadomiliśmy sobie, jak niewiele trzeba, aby sprawić, że inni poczują się szczęśliwi”-mówi jedna z organizatorek.
P1080163  kopia  kopia 2 P1080166  kopia  kopia
       Koncert nie odbyłby się jednak, gdyby nie pomoc dyrekcji szkoły oraz utalentowanych uczniów naszego liceum. Serdecznie dziękujemy także poszczególnym sponsorom: p. Robertowi Sobótce, p. Dariuszowi Cichockiemu, Komendzie Hufca ZHP Grójec i Drukarni „Estrella”. Mamy nadzieję, że inni uczniowie liceum również będą angażować się w podobne projekty, by czynić nasze okolice (może nawet świat) lepszymi!
Grupa „Głos Pomocy”

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm