Jesteś tutaj: Home Aktualności „No.1 HITS” –Hity z List Przebojów

„No.1 HITS” –Hity z List Przebojów

       Miłośnicy utworów muzycznych, a w szczególności tych, które zdobyły ogromną popularność i stały się prawdziwymi hitami, zagościli w ostatnim tygodniu października w Grójeckim Ośrodku Kultury. Okazją był 19 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej, którego tegorocznym tematem przewodnim były piosenki z pierwszych miejsclist przebojów.

 1 2

       W związku z przesuniętym pierwotnym terminem imprezy oraz obostrzeniami wynikającymi z obecnej sytuacji epidemiologicznej, festiwal odbył się jedynie z udziałem zgłoszonych wykonawców. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Uczestnicy z całej Polski (48 osób), m.in. z Warszawy, Wrocławia, Kielc, Radomia, Katowic, Poznania, Łodzi i oczywiście Grójca i okolic, wyłonieni spośród dziewięćdziesięciu zgłoszeńw pierwszym etapie (luty 2020), rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych próbując przekonać jury, że to właśnie oni zasługują na nagrodę Grand Prix festiwalu. Zdaniem pani Ady Pośnik, przewodniczącej jury festiwalu, pasja śpiewania, radość i ekspresja podczas występów uczestników na pewno stała się motywacją dla innych.

         Organizatorzy imprezy: Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu,Grójecki Ośrodek Kultury oraz Szkoła Języków Obcych ‘ENGLINK’, zadowoleni są z faktu, że festiwal z roku na rok cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem uzdolnionych wykonawców, co przyczynia się do wysokiego poziomu wykonania utworów konkursowych.

3 11

       Główną nagrodę Grand Prix Festiwalu zdobyła Magdalena Stefanowskaz Wrocławia za wykonanieutworu „I believe in you and me” Whitney Houston. Laureatami festiwalu w poszczególnych kategoriach zostali: kategoria do 9 lat: Michalina Cedro (Kielce), kategoria 10-13 lat: Natalia Kosmowska (Opatkowice), kategoria 14-16 lat: Natalia Królik (Sulejówek), kategoria powyżej 16 lat: Magdalena Stefanowska (Wrocław). Nagrodę specjalnąp. Iwony Kwapisz - dyrektor L.O. im. P.Skargi,otrzymała Julia Stefanowska (Wrocław). Nasze liceum godnie reprezentowali Julia Sołtysiak (kl.2j) i Kacper Zegarski (kl.2a). Julia wraz z Józefem Łukasiewiczem wystąpili w roli prowadzących festiwal.

JULIA KACPER

       Podziękowania dla głównych sponsorów festiwalu: p. Krzysztofa Ambroziaka – Starosty Powiatu Grójeckiego, p. Dariusza Gwiazdy - Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Rady Rodziców przy grójeckim L.O., wydawnictw Pearson i Macmillan, TOP Market Chynów, IPA Region Radom. Tegoroczny festiwal odbywał się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

      Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu młodzieży i ich rodziców, przyjemność śpiewania idzie w parze z nauką języka angielskiego oraz nabywaniem doświadczenia scenicznego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, podczas dwudziestej edycji festiwalu,szeroka publiczność będzie mogła cieszyć się z występów uzdolnionych muzycznie wykonawców.

       Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestników, dziękujemy oraz zapraszamy do Grójca na kolejną edycję festiwalu już za rok.

Więcej zdjęć z Festiwalu Piosenki Angielskiej TUTAJ.

Organizatorzy

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm