Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Edukacji Narodowej 2021

Dzień Edukacji Narodowej 2021

       13 października 2021 roku był wyjątkowym dniem w życiu naszej szkolnej społeczności. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a do grona uczniów przyjęci zostali pierwszoklasiści. Uroczyste obchody zwieńczyła szkolna akademia, w której uczestniczyła część uczniów naszej szkoły, (ze względu na pandemiczne ograniczenia).

P1100393 P1100398

       Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zastępca dyrektora pani Małgorzata Czacharowska przedstawiła krótki rys historyczny Święta Edukacji Narodowej. W dalszej części głos zabrała pani Iwona Kwapisz, dyrektor szkoły, która powitała przybyłych gości i złożyła nauczycielom, uczniom, rodzicom pracownikom i przyjaciołom szkoły życzenia. Pani Dyrektor poprosiła na scenę wyróżniających się uczniów, którzy otrzymali stypendia starosty grójeckiego. Gratulacje najlepszym złożył pan Paweł Siennicki, członek zarządu powiatu, a publiczność nagrodziła koleżanki i kolegów brawami. Następnie na scenie widzieliśmy nauczycieli, którzy otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły za osiągniecia w swojej pracy. Składamy gratulacje i podziękowania.

P1100435 P1100423

Życzenia i podziękowania wszystkim w imieniu Rady Rodziców, na ręce Pani Dyrektor, złożyła pani Agata Deryng.
Po miłych chwilach, nastąpiła chwila uroczysta. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Słowa roty odczytała Alicja z klasy Ib. „Ślubuję” – powtórzyli przedstawiciele klas. Tym samym wszyscy stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu.

       Na początku października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Następnym punktem programu było przekazanie pałeczki swoim następcom przez ustępujący Samorząd Szkolny. Głos zabrali zarówno ustępujący przewodniczący Kacper Dąbrowski jak przewodniczący elekt Piotr Kiliańczyk.

P1100462 P1100407

       Na zakończenie klasy pierwsze przedstawiły krótki program słowno-muzyczny dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wystąpili uczniowie ze wszystkich klas pierwszych. Starannie przygotowywali się do swojego debiutu na licealnej scenie i występ mogą zaliczyć do udanych. Życzenia od wszystkich licealistów złożył Kacper Dąbrowski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Symboliczny bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor i „Sto lat” odśpiewane przez uczniów.

Podziękowania dla wszystkich uczestniczących w pracach nad uroczystością: p. P. Malchrowicza za przygotowanie ślubowania i pocztu sztandarowego, dla p. Z. Krawczaka za opiekę nad pocztem sztandarowym i nagłośnieniem oraz dla pocztu sztandarowego i uczniów pracujących przy nagłośnieniu , dla p. L. Madej (wraz z uczniami) za przygotowanie dekoracji, dla wychowawczyń klas pierwszych: p. B.Majewskiej, p. A. Krupy, p. I Bendyk, P. M. Oziemskiej i p. J. Ziółko i ich wychowanków za przygotowanie programu.

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm